KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12916489
nr 1291 6489
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Etsning, Söder Mälarstrand, Stockholm. Signerad, numrerad 187/200, ca 37x32 cm
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 25 november 2019
kl 19:56:53
21/11 21:01:30
Hasse Lindroth
Läs mer om Hasse Lindroth